Ogłoszenia duszpasterskie na 6.tydz.Wielkanocną AD' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Dąbek
poniedziałek, 07 maja 2018 06:10

6 Niedziela Wielkanocna

• W we wtorek św. Stanisława Bp i męczennika patrona naszej diecezji i odpust w Trzebini św. Apostołów Piotra i Pawła.

• W sobotę pielgrzymka do miejsca śmierci Ks. Michała Rapacza i do sanktuarium w Płokach wyjście z pod kościoła o 16.00 Po dojściu na miejsce śmierci i odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia z modlitwą i śpiewem litanii do Matko Bożej udamy się do kościoła, by uczestniczyć w Mszy św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Naszym modlitwom w tym roku będzie przewodniczył ks. Andrzej Scąber referent do spraw beatyfikacji Diecezji Krakowskiej. Niech nasz liczny udział wyprosi łaskę beatyfikacji ks. Michała Rapacza, która jest publicznym potwierdzeniem że dany chrześcijanin szedł wiernie drogą swego powołania.

• W Niedzielę 13 maja wspomnienie MB z Fatimy- pierwsza Fatima w klasztorze rozpocznie się wieczorem 12.05 o 19.00.

Spotkanie dla 2 klasy gimnazjum i klasy 7 SP z racji odpustu w środę na majówce o 17.15 i mszy świętej o 18.00

Przypominam że w maju w poniedziałek i czwartek msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, codziennie nabożeństwo majowe o 17.15 a w niedzielę o 15.00

Bóg zapłać za ofiary przez was składane, dzisiejsza składka jest na pokrycie kosztów ogrzewania.

Wszystkim parafianom z racji odpustu: Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane w przygotowaniu kościoła do uroczystości odpustowych: Państwu Słomskim Helenie, Sylwii, Waldemarowi, Marianowi i Danucie Durom, panu Andrzejowi, rodzinie państwa Gałuszków Jadwidze, Justynie Pawłowi i Halinie Krawczyk za posprzątanie przed uroczystościami. Panu Zdzisławowi Rejdychowi za odnowienie FERETRONÓW pani Elżbiecie i Małgorzacie za pomoc w zorganizowaniu procesji, również wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, służbie liturgicznej Lektorom i Ministrantom. Paniom niosącym obraz naszej patronki i panom od baldachimu. Naszej organistce pani Marcie, pani Agnieszce Chórowi i Scholii i pani Kasi za muzyczne włączenie się w uroczystości parafialne. Szczególne podziękowania strażakom za ich obecność ze sztandarem. Wam wszystkim za udział w naszej wspólnej radości święta patronalnego i modlitwie za naszą parafię i całą Ojczyznę. Serdecznie dziękuję wszystkim składającym życzenia. Zwłaszcza radzie parafialnej za stałą pomoc i wsparcie udzielane mi przez Was wszystkich. Wszystkim gościom i wszystkim przybyłym na ta uroczystą mszę: Ks. Prałatowi Zbigniewowi Jormanowi za obecność i msze świętą, Ks. Maciejowi za rekolekcyjne nauki i dzisiejsze dziękczynienie NMP za naszą Parafię. Wszystkim za pamięć modlitwę i serdeczne spotkanie. Bóg Zapłać za modlitwę w intencji dzieci z klasy 4, a im i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowania do rocznicy I Komunii, i piękne świadectwo o umiłowaniu Chrystusa i jego Matki naszej Królowej.

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 06:29